קבוצת ל.מ. תימה החדשה בע"מ

KVOTZAT L.M. TEMA HAHADASHA LTD

שירותים
514967918
שנת יסוד: 2013

פרופיל החברה


שם נוסף
מכון תימה – המכון לייעוץ אבחון והשמה
אתר החברה
דואר אלקטרוני
TIFULL@TEMA.CO.IL
טלפון
09-9578787
פקס
09-9578788
כתובת
האורזים 8 נתניה
מיקוד
4201236
תחומי פעילות
ייעוץ, שירותים עסקיים
שעות פעילות
א'-ה' 08:00-18:00
רשתות חברתיות
תגיות
גיוס, אבחון, הכשרה השמה

אודות קבוצת ל.מ. תימה החדשה בע"מ


אודות קבוצת תימה
קבוצת תימה נוסדה ב-1994 והינה מהמכונים המובילים והמתקדמים ביותר בישראל לגיוס, אבחון, הכשרה והשמה של עובדים בארץ ובחו"ל. בקבוצה עובדים פסיכולוגים ויועצים ארגוניים מהשורה הראשונה בישראל, אשר מספקים מענה מדויק ומקצועי לכל צורך גיוסי או אבחוני, החל בבעלי תפקידים בכירים, דרך  דרג מנהלי הביניים ועד לבעלי תפקידים זוטרים. כמכון אבחון מוביל, אנו משקיעים משאבים רבים במחקר ופיתוח של כלי אבחון ומיון מדויקים וחדשניים, התומכים באופן מיטבי בהחלטות המתקבלות בתהליכי הגיוס והניהול של המשאב האנושי בארגון. תוקף ניבוי וההתאמה של כלים אלה הוא חסר תקדים בענף, והם היחידים המאפשרים לכמת את מידת ההתאמה של מועמד לתפקיד ולתרבות ארגונית גם יחד.

 

תהליך הגיוס של קבוצת תימה
קבוצת תימה פיתחה ,תהליך גיוס ייחודי המעניק ליווי מקצועי למנהל, משלב האיתור ועד לקליטת המועמד בארגון. הידע שואב ממספר דיסציפלינות מקצועיות: הפסיכולוגיה הקלינית (עומק אישיותי), הפסיכולוגיה התעסוקתית (התאמה לתפקיד) והייעוץ הארגוני (התאמה לתרבות הארגונית) כדי לקבל תמונה מלאה ומדויקת על המועמד בהקשר הספציפי. המתודות והכלים בתהליך (מרכזי הערכה, מבדקי אישיות ועוד) משפרים את המדד לגבי סיכויי ההצלחה של המועמד בתפקיד.
התהליך מתחיל בפגישה משותפת בין המנהל המקצועי בתימה ובין מנהל הארגון. בשלב הראשון, נגדיר יחד את פרופיל המשרה והמועמד ולאחר מכן נפרסם את המשרה בכל צינורות האיתור הקיימים.
לאחר איתור של מספר מועמדים פוטנציאליים, ננהל תהליכי אבחון והערכה מעמיקים בעזרת כלי האבחון השונים: מרכזי הערכה, מבחני אישיות עמוקים (כישורים, אמינות ועוד), ראיונות עומק – וכל זאת ביום אחד בלבד!. בתהליך האבחון נשלב כלי אבחוני חדש, מהפכני  ומדויק מבית תימה – האנלייזר- המזהה התאמת מועמדים לתרבות של ארגונך.
בשלב הסופי נייצר חוות דעת מקיפות על המועמדים המתאימים ביותר, בדיון משותף נחליט יחד מי המועמדים שייבחרו לתפקיד וניתן המלצות להמשך קליטה מוצלחת בארגון.

מגוון רחב של סוגי אבחונים על פי צרכי הארגון
לתימה צוות מקצועי ואיכותי, אשר שם לנגד עיניו את אופיו וצרכיו של הארגון המגייס, וחותר להכרות עמוקה ככל שניתן עם לקוחותינו. תהליך המשלב ראיה אבחונית פרטנית וראייה ארגונית. אנו נמנה עבור כל לקוח רפרנט קבוע המהווה איש הקשר המקצועי עם הלקוח. בנוסף, המנהל המגייס מטען הארגון הנו שותף פעיל וקריטי להצלחת התהליך, ומעורב בשלבי המיון השונים.
מכון תימה בעל מוניטין וותק רב שנים, מוביל עם מערך אבחון מתקדם, מקצועי ומעמיק. תהליך האבחון כולל סימולציות ייחודיות, ראיונות, מבדקי אישיות וכישורים בשילוב עם כלי סינון ומיון ממוחשבים. בנוסף משולב בתהליך, כלי חדשני, אמפירי ומדויק האנלייזר – לבחינת מידת ההתאמה לתרבות הארגונית שלכם. בסוף התהליך תינתן חוות-דעת מקצועית בנוגע להתאמת המועמד לתפקיד ולארגון.
את תהליך האבחון מלווים טובי הפסיכולוגים הקליניים והתעסוקתיים.
תהליך האבחון מעצים, מהיר וממצה, המקל על המועמד ושומר על כבודו.

פיתוח ארגוני
כלי האבחון הנוספים שלנו יספקו לכם תמונה עדכנית וברורה של מצב העובדים בארגון וישפרו באופן ניכר את תחומי הליבה הבאים: קבלת החלטות, ניהול שינויים, פיתוח צוותים, ניוד עובדים, קליטת עובדים חדשים, בחירת מסלולי קידום למנהלים,
הנעה ושימור עובדים, ניהול טאלנטים, פיתוח, צמיחה ושיפור הביצועים.
מכון תימה משלב כלי חדשני, אמפירי ומדויק האנלייזר – לבחינת מידת ההתאמה של מועמדים לתרבות הארגונית שלכם. האנלייזר ממפה בקלות ובמהירות את ה-ד.נ.א של הארגון ומזהה את הערכים והמוטיבציות הנמצאים בבסיסו. בנוסף, מזהה וחושף את פרופיל העובדים המצליחים בארגון, ומאפשר לאתר את המועמדים בעלי פוטנציאל ההצלחה הגבוה ביותר לקידום ולקליטה.

גיוס בכירים ודרגי ביניים בחול. ההבנה העמוקה של צרכי הלקוח הישראלי מחד והכרת המנטליות המקומית מאידך ,מאפשרים לאתר בדיוק של ראש סיכה רק את המועמדים המתאימים ביותר לארגון שלך, תוך חסכון ניכר בעלויות לעומת חברות השמה מקומיות.
הניסיון שלנו עושה את ההבדל, ועל כך יעידו חברות רבות שבחרו בקבוצת תימה לניהול תהליך ההשמה בחו"ל ובהן, קבוצת שטראוס, קבוצת אסם, דלתא, בגיר, גלעם, קיבוץ מעברות (בונזו) וחברות ההייטק, Varion, DSP ו-WIX.

צור קשר עם החברה