ראשיתו של התחליף החלה לפני  כעשור עם תחילתה של המגמה לייצור ושימוש בתזקיקים ירוקים וזולים יותר לשוק החימום בישראל, המפעלים שעד אז עסקו במיחזור שמנים לתעשיה מצאו כי ניתן להפיק תחליף הסקה איכותי וזול יותר מהתזקיקים המשמשים כיום להסקה, הן בשוק הפרטי והן בתעשיה.

כך החל לפרוח תחליף ההסקה המיוצר כיום באופן סדור ומבוקר ע"י 3 מפעלים ידועים ובעלי תו תקן ישראלי, התחליף מיוצר מתרכובת של שמנים ממוחזרים בתוספת של נפט נקי / סולר תחבורה, תרכובת זו מעניקה זמן בעירה ארוך יותר (כ- 11% יותר מהתזקיק המקורי של סולר להסקה).

תחליף ההסקה אף נמצא כזול משמעותית מסולר להסקה המקורי וההפרש במחירו לצרכן מגיע עד לכ- 13%, בשל כך עד מהרה הפך לאטרקטיבי בשוק החימום הביתי ובעקבותיו צצו תחליפים נוספים אשר רובם אינם בעלי תו תקן או בקרה סדורה כל שהיא.

בשוק ישנם לא מעט תחליפים לא תקניים אשר עשויים לגרום נזק של ממש ואף לסכנת חיים, בעזרת בדיקת צבעו של התחליף תוכלו לדעת מיד אם תחליף הסקה שמסופק לכם הינו תקני או לא – אם צבעו של תחליף ההסקה בצבע חום-צהוב או חום-אדמדם הרי שבסבירות גבוהה שמדובר בתחליף הסקה איכות בעל תו תקן ואשר מיוצר על ידי מפעלים מאושרים, אם תחליף ההסקה הינו בצבע חום – שחור ו/או התחליף מאופיין בריח אציטון או בריחות דומים חזקים וקשים לנשימה הרי שנראה כי מדובר בתחליף הסקה שאינו בעל תו תקן ואינו מומלץ לשימוש.

מאמר זה מוגש כשרות לציבור

הצטרף אלינו!

סל שירותים מקיף

הטבות יחודיות

חזקים יחד

עמוד עסקי

חשיפה רחבה

יעוץ מקצועי