הפחתת מס החברות בארה"ב צפויה לגרום לחברות ישראליות להיכנע ללחצים של משקיעים זרים שישובו להתאגד בארה"ב במקום בישראל

לחברות ישראליות רבות קשה להתחבר למהלך מיסויי שמבוצע בצד השני של הגלובוס, יחד עם זאת, כשרפורמת המס תיכנס לתוקף גלי ההדף ישפיעו משמעותית על כולנו – אזרחים וחברות. הורדת המס הדרסטית בארה"ב עשויה להוביל להורדת מס החברות הישראלי, ההשפעות למהלך שכזה או להחלטה שלא לנקוט בפעולה כלשהי יש השלכות לא מבוטלות.

שיעור מס חברות בישראל ירד בשנת 2017 ל- 24%, וצפוי לרדת בשנת 2018 ל- 23% שיעור מס הנמוך ביותר מאז ומעולם כשהפחתת שיעורי מס החברות האמריקאי מ-35% לרמה של 21% כאשר מס החברות הממוצע במדינות ה-OECD  הוא 24.66% אין ספק שארה"ב בניצוחו של טראמפ שוברת את הכללים ותוביל ללא ספק ל"מירוץ מס חברות" שבו ישראל כמו מדינות רבות בעולם תצטרך לשקוד על תגובה הולמת שהרי התמריץ העיקרי של מדינות לחברות לבחור בהן כמקום מושבן הוא כאמור מס החברות ולישראל כמו למדינות רבות אחרות לא כדאי להפסיד בזירה הזו לארה"ב.

גם חוק עידוד השקעות הון הישראלי אשר מציע סביבת מס מאוד אטרקטיבית, שיעורי המס שבין 5% ל-16% לא מסייע רבות, הרפורמה בארה"ב מקטינה משמעותית את פער המס בין ישראל וארה"ב ובמקרים מסוימים שיעורי המס בארה"ב למול שיעורי המס בחוק עידוד השקעות הון הישראלי נמוכים יותר.

הרפורמה במס החברות בארה"ב, משקפת את גישת הממשל האמריקאי החדש ומטרתה אחת – להחזיר את החברות הביתה, שיעורי המס האטרקטיביים צפויים להביא לצונמי של חברות זרות שיעבירו או יחזירו את פעילותן לארה"ב.

בשורה התחתונה, ישראל לא צריכה להגיב לרפורמה של ארה"ב, אלא חייבת! למרות החשש מגרעון או מהקושי לממן את הורדת שיעורי מס החברות שכן בעולם גלובלי ונזיל שבו החברות הן גורם מרכזי וחלק בלתי נפרד מכלכלת המדינות בהן בחרו לקבוע את מקום מושבן כדאי מאוד להיות אטרקטיבי עבורן.

הצטרף אלינו!

סל שירותים מקיף

הטבות יחודיות

חזקים יחד

עמוד עסקי

חשיפה רחבה

יעוץ מקצועי