מענקים ומקורות לחברות סטארט אפ

אתם יוצאים לדרך מצוידים באמונה ועמוסים ברצון עז להגשמת הרעיון לסטארט אפ שישנה את העולם אבל רגע לפני שזה קורה, עצרו רגע וחישבו איך אתם משיגים את המימון למימוש הרעיון. גיוס מימון הראשוני למיזמי סטארט אפ הינו תהליך מורכב וחשוב להכיר את כל הערוצים האפשריים.

1. משקיעים פרטיים (Angels)

למשקעים אלה בד"כ יש הון פנוי וחששם מהסיכון הרב בהשקעה בסטארט אפים  בתחילת הדרך הוא נמוך יחסית. סכום ההשקעה של משקיעים אלו נע בין כמה עשרות אלפי דולרים ועד מאות אלפי דולרים.

2. קבוצות משקיעים (Angel Groups)

קבוצת משקיעים פרטיים שמתאגדים יחדיו על מנת להגדיל את יכולת ההשקעה שלהם ולהוריד את הסיכון שבהשקעה.

3. מימון המונים (Crowd Funding)

מימון המונים הינה שיטה פיננסית למימון מיזמים, עסקים וארגונים. הרעיון הוא שמיזמים, פרויקטים ומוצרים חדשים, חלקם ללא מטרות רווח ואחרים כמיזמי הזנק לכל דבר מציעים לקהל הגולשים באתר להשקיע במוצר שלהם סכומים קטנטנים אשר במצטבר במידה ועשרות או מאות אלפי גולשים משקיעים במוצר, ניתן לגייס גם סכומים משמעותיים.

עם הזמן התחום התפתח ועלו בעיות משפטיות כגון זכויות קניין רוחני וחוקי ניירות ערך הכרוכות בגיוס כסף מהקהל הרחב, ומדינות רבות מכפיפות את פעילות אתרי המימון המונים לחוקים ורגולציה שונים.

4. קרנות הון סיכון

קרנות הון סיכון – מרבית הכספים שמגיעים לסטארט אפים מגיעים מקרנות הון סיכון שמגייסות מימון מגופים פרטיים וציבוריים כמו גופים מוסדיים למיניהם לרוב בארה"ב ובאירופה. הפניה לקרנות הון סיכון תעשה בד"כ לאחר שהסטארט אפ מצליח לייצר הכנסות ולגייס לקוחות ולאחר שמשקיעים פרטיים כבר השקיעו השקעה ראשונית ונוצלו מקורות המימון הממשלתי.

לרשימת קרנות הון סיכון הפעילות בישראל לחץ כאן

5. מקורות מימון ממשלתיים

ישראל כמו מדינות רבות בעולם מעודדות את תעשיית הייטק בכלל ואת חברות ההזנק בפרט ע"י הלוואות בתנאים מעודפים; מענקים והשקעות. כל חברת הזנק שעומדת בתנאים רשאית להגיש בקשה לתמיכה מהמדינה.

מומלץ להיכנס לדף המדען הראשי באתר משרד התעשייה והמסחר, בקישור הבא: המדען הראשי

6. מרכזי טיפוח יזמי (מט"י)

בכל רחבי ישראל מפוזרים מרכזי הטיפוח היזמי בהם מועסקים אנשי מקצוע ויועצים המסייעים לחברות בתחילת דרכן. משרד הכלכלה מסבסד חלק ניכר משעות החונכות, ייעוץ וליווי שיזמים מקבלים ממט"י.

לרשימת הסניפים לחץ כאן

הצטרף אלינו!

סל שירותים מקיף

הטבות יחודיות

חזקים יחד

עמוד עסקי

חשיפה רחבה

יעוץ מקצועי