הכלכלה הישראלית נמצאת בתקופה של צמיחה וככזו היא משוועת לידיים עובדות במגוון תחומים וענפים. יש ענפים, כמו למשל הסיעוד, החקלאות והמסעדנות שללא עובדים זרים מיומנים פשוט יקרסו. הבעיה, כמו שהרבה בעלי עסקים יודעים, שקבלת רישיון להעסקת עובד זר היא הליך מורכב ומסורבל בירוקרטית.

עובדים זרים, לא מה שחשבתם

כאמור, העובדה שענפים רבים בישראל מתבססים על עובדים זרים אינה חדשה למרבית האנשים. מה שפחות ידוע בקרב הציבור הרחב, שבנוסף לענפים שבאופן מסורתי נשענים על עובדים זרים, שרובם שייכים למקצועות 'הצווארון הכחול', בכל שנה מגיעים לישראל גם כמה אלפים של עובדים זרים הנחשבים מומחים בתחומם ורבים מהם ממלאים תפקידים משמעותיים בתעשיות מתקדמות וחברות הייטק.

הקבוצה הזו, הידועה כ'עובדים זרים מומחים', פעמים רבות נופלת בין הכיסאות משום שמבחינת הרשויות, עובדים אלו גם מחויבים בוויזה מסוג ב-1, שהיא אשרה המאפשרת לעבוד בישראל; בנוסף הם צריכים להציג מסמכים אותנטיים באישור נוטריוני המוכיחים את תחום ההתמחות שלהם והתחייבות של המעסיק לרף שכר מסוים (בהקשר הזה המחוקק קבע שהשכר על עבודתם בישראל צריך להיות לפחות פי 2 מרף השכר המקובל במקצועם ובדרגתם בארץ המוצא). בשורה התחתונה תהליך הוצאת האשרה עבור עובד זר מומחה מורכב יותר מתהליך הוצאת האשרה לעובד זר 'רגיל'. כזכור, גם התהליך הבסיסי יקר וארוך. כאשר זה מצב העניינים אין פלא שאצל הרבה חברות במשק שמסתמכות על כוח האדם הזה נוצר 'פקק'.

שירות מעולה מבית 'איגוד החברות הפרטיות בישראל'

על רקע זה שווה להזכיר ש'איגוד החברות הפרטיות בישראל' מפעיל שירות ייחודי עבור בעלי עסקים המעוניינים להביא לעסק שלהם 'עובד זר מומחה'. ה'איגוד' פועל לקידום מעמדן של החברות הפרטיות בישראל ומנסה לייצר אקלים רגולטורי יותר נוח. מתוך תפיסת עולם זו מפעיל האיגוד מספר מגוון של שירותים שנועדו ליידד ולהוזיל עלויות של פעולות רגולטוריות ועסקיות שהרבה עסקים פוגשים במהלך הדרך, וזה כולל אינדקס מפורט של החברות בישראל, שירותי רישום מקוונים ברשם החברות וגם יחידה שמסייעת לחברות פרטיות להוציא אשרות שהייה ועבודה עבור 'עובדים זרים מומחים'.

 

במסגרת השירות תספק היחידה להוצאת אשרות ב'איגוד החברות הפרטיות בישראל' ליווי לחברות ועסקים בהוצאת אשרות. השירות הוא פרטני, כל חברה והסיטואציה שלה, כאשר חלק מהשירות מתבצע באופן מקוון וחלקו במפגש פרונטלי עם היועצים. בין היתר מספק השירות ייעוץ משפטי כאשר עולה הצורך.

 

הצטרף אלינו!

סל שירותים מקיף

הטבות יחודיות

חזקים יחד

עמוד עסקי

חשיפה רחבה

יעוץ מקצועי