אחת הפעולות הנפוצות בהליכים משפטיים מסחריים היא 'איתור חברה'. עבור מי שלא נתקל בו קודם, המונח הזה עשוי להישמע משונה. מה פירוש 'איתור חברה' ולמה בכלל אנחנו נדרשים לאתר חברה? הרי במידה שאנו מנהלים סכסוך או משא ומתן עסקי, אנחנו מן הסתם יודעים מול מי או מה אנחנו מתמודדים. מסתבר שזה לא בדיוק כך. לעיתים אנחנו נפעל וננהל מערכת עסקית עם אדם מסוים או נותן שירות מסוים, אבל למעשה מבחינה משפטית אותו אדם מייצג גורם שאינו שקוף מבחינתנו. הסוגיה הזו עשויה גם לעלות כאשר אנחנו מבקשים לעשות עסקה, למשל עסקת נדל"ן ומגלים שהנכס רשום על שם חברה או תאגיד מסוים ובמקרים רבים חשוב מאוד שנדע מה בדיוק עומד מאחורי האותיות הקטנות.

הרבה יותר פשוט ממה שהכרנו

כאמור, 'איתור חברה' זו הדרך לקבל מידע על ישות עמה אתם נמצאים במשא ומתן עסקי, סכסוך משפטי או כחלק מחקר שוק. בעבר, לפני שמאגרי המידע היו מקוונים ונגישים לציבור, 'איתור חברה' היה משימה מורכבת שמי שעסק בה היו בעיקר גורמים מומחים שניגשו בעצמם לארכיונים ולמאגרי המידע הממשלתיים. היום המצב פשוט יותר וניתן בחלק ניכר מהמקרים לבצע את המשימה באופן עצמאי, כאשר כל מה שצריך זה מחשב וחיבור אינטרנט. קחו למשל את הסיטואציה המצערת, אך השגורה, הבאה: ביצעתם עסקה, העברתם תשלום, אך הסחורה/שירות לא הגיעה אליכם והגורם מולו פעלתם נעלם. הטלפונים מנותקים, האתר קרס ולכם יש קבלה ביד אבל בזה זה מסתכם. אין לכם אפילו שם של ישות או אדם אותו ניתן לתבוע. בהנחה שאתם לא מתכוונים לוותר בלי מאבק, השלב הראשון במערכה המשפטית שלכם הוא למצוא את האדם או הישות האחראים (לדעתכם) לעוול שנגרם לכם. חלק מהבירור הזה הוא למעשה 'איתור חברה'.

מאגרי מידע מקוונים רלוונטיים

יש כמה מאגרי מידע מקוונים באמצעותם תוכלו להתחיל לבצע 'איתור חברה'. המאגר המקוון הגדול והמקיף ביותר הוא מאגר 'רשם החברות'. 'רשם החברות' הוא למעשה אגף במשרד המשפטים שמאגד בתוכו מידע על כל חברה שרשומה בישראל כחוק. ניתן לבצע את החיפוש הזה במאגר ללא כל עלות, אבל כדי לקבל מידע יותר מפורט הכולל מידע על הבעלים והמנהלים, סטטוס (למשל אם החברה נמצאת בהליכי פירוק), כתובת, הון ועוד צריך להזמין גם את תיק החברה וזו פעולה שגוררת עמה עלות סמלית של 33 ש"ח. מאגר מקיף נוסף וידידותי מאוד למשתמש שיכול במקרים רבים לסייע להשיג מידע מגוון על חברות רבות הוא האתר של 'איגוד החברות הפרטיות בישראל'

הצטרף אלינו!

סל שירותים מקיף

הטבות יחודיות

חזקים יחד

עמוד עסקי

חשיפה רחבה

יעוץ מקצועי