אם צירוף המילים 'אינדקס עסקים' נשמע לכם כמו סינית, אנחנו מבטיחים שהעניינים מיד יתבהרו. 'אינדקס עסקים' הוא בעצם סוג של מדריך עסקים או רשימה באמצעותה לקוחות פוטנציאליים יוכלו לאתר עסק ולדלות עליו מידע. בעבר האינדקסים לעסקים היו מודפסים, כאשר הדוגמה המפורסמת ביותר היא מדריך 'דפי זהב' המיתולוגי. היום כמעט כל האינדקסים (כולל זה של 'דפי זהב') הם מאגרים מקוונים (אתרי אינטרנט או פורומים) שדרכם יכול המשתמש לדלות לא רק פרטי התקשרות רלוונטיים, אלא גם ביקורות, דירוגי גולשים ואפילו השוואת מחירים.

אם אתה לא שם אתה לא קיים

בעידן הנוכחי חלק ניכר מהעסקים פועלים בממשק וירטואלי בלבד. גם הדרך אל עסקים קמעונאיים או אחרים שמקבלים קהל עוברת דרך איסוף מידע ברשת האינטרנט. לכן נוכחות רלוונטית של עסק באינדקסים עסקיים היא עניין הכרחי. נוכחות בולטת באינדקסים מובילים היא מפתח מרכזי ובסיסי עבור כל עסק שחלק מליבת הפעילות שלו כולל שיווק מקוון. במציאות של היום, המשמעות היא שעסק שלא נמצא באינדקסים ולא מופיע בעמודי התוצאות של גוגל פשוט לא קיים.

חלק מהאינדקסים כורים מידע ומנגישים אותו לקהל, אינדקסים אחרים פועלים לפי המודל הוותיק של המדריכים המודפסים וגובים דמי מנוי או תשלום כזה או אחר עבור שילוב העסק באינדקס. כמו במקרה של עמודי החיפוש בגוגל, יש מודלים שמאפשרים לעסק להיות יותר בולט באינדקס באמצעות תשלום נוסף. יש גם אינדקסים שבעצמם מייצרים מודל העדפה אורגני שלוקח בחשבון חוות דעת חיצוניות ודירוג גולשים. בכל אופן, ראוי שכל עסק יבדוק איפה הוא עומד מבחינת הבולטות באינדקסים רלוונטיים.

חשוב לציין שכמעט לכל פעילות עסקית יש נישות שמקבלות ביטוי גבוה באינדקסים מסוימים ולכן חשוב ללמוד ולהבין מה זירות הפעילות הדיגיטלית בהן צריך לייצר נראות יותר גבוהה.

איגוד החברות הפרטיות בישראל

אחד האתרים, שבמידה רבה הפך להיות אחד האינדקסים לעסקים הכי משמעותיים בישראל, הוא אתר 'איגוד החברות הפרטיות בישראל'.  האיגוד נועד לסייע לכלל החברות הפרטיות בישראל ולשמש מקום להחלפת ידע ולשמש קבוצת חשיבה שמאפשרת ליצור סביבה עסקית בריאה יותר, כאשר חלק מהרעיון הוא לייצר פלטפורמה שתשרת ותסייע לאלפי החברות המאוגדות בו במאות ענפים שונים.

כחלק מהפלטפורמה המעצימה הזו, אתר האיגוד כולל גם אינדקס עצום שמאגד בתוכו חלק ניכר מהעסקים הפרטיים בישראל ומאפשר לחברות הרשומות בו ליהנות מחשיפה חסרת תקדים. למידע נוסף אתם מוזמנים לצור עמנו קשר.

 

הצטרף אלינו!

סל שירותים מקיף

הטבות יחודיות

חזקים יחד

עמוד עסקי

חשיפה רחבה

יעוץ מקצועי